Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej.
armatura sanitarna
Czym jest armatura sanitarna
Remontując czy urządzając łazienkę od odstaw jednym z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę są: armatura sanitarna, płytki ceramiczne i oczywiście ceramika sanitarna. Do armatury sanitarnej zaliczyć możemy elementy użytku codziennego z wyposażenia łazienki czy kuchni, które zapewniają wygodny dostęp do wody i odprowadzają wodę. Są to na przykład wszelkiego typu baterie łazienkowe czy kuchenne, zestawy prysznicowe, syfony, odpływy, itp. Armatura łazienkowa występuje w zróżnicowanej gamie kolorystycznej od popularnej czerni, złota poprzez chrom, biel i inne barwy. W naszym sklepie internetowym znajdziecie armaturę takich producentów jak: Emporia, Kludi, Grohe, Vitra i innych.
Rodzaje armatury łazienkowej
Armatura łazienkowa jak już wspominaliśmy to nieodzowny element każdego pokoju kąpielowego. Możemy tutaj wyróżnić baterie umywalkowe, baterie wannowe, baterie prysznicowe i bidetowe. Funkcjonalność i walory estetyczne tych produktów towarzyszą nam każdego dnia podczas porannej czy wieczornej toalety. Dlatego tak ważne jest, aby we wnikliwy sposób dobrać dobre jakościowo produkty, z których będziemy kożystać przez wiele lat.
Baterie umywalkowe
Tego typu baterie możemy podzielić na baterie umywalkowe stojące - montowane na umywalce czy blacie szafki, baterie umywalkowe ścienne lub baterie umywalkowe podtynkowe np. Bateria umywalkowa podtynkowa Louva Chrom.
Baterie wannowe
Baterie wannowe dostępne są w wielu wariantach. Wyróżniamy klasyczne baterie ścienne, baterie podtynkowe, stojące, wielootworowe montowane na wannie np. Bateria wannowa 4-otwor Fly Czarna i baterie wannowe wolnostojące takie jak: Bateria wannowa wolnostojąca Fly Czarny Mat - rozwiązanie do dużych łazienek, luksusowych pokoi kąpielowych.
Baterie prysznicowe
Dedykowane do kabin prysznicowych. Bardzo często wchodzą w skład zestawów prysznicowych natynkowych i podtynkowych z deszczownicą, słuchawką czy panelem z hydromasażem.
Akcesoria instalacyjne
Akcesoria instalacyjne to na przykład zawory, głowice i wszelakie inne elementy wykorzystywane przy instalacji armatury.
Jak wybrać armaturę sanitarną do domu
Przed wyborem armatury należy przede wszystkim wiedzieć jakie kryteria wziąć pod uwagę. Poniżej podpowiadamy jak dobrać armaturę sanitarną.
- Pomyśl o tym wcześniej. Zachęcamy, aby podejść do wyboru armatury sanitarnej odpowiednio wcześnie - jeszcze przed remontem, urządzaniem domu czy mieszkania. Dzięki temu unikniemy nerwowej sytuacji oczekiwania na produkt jeżeli będzie on niedostępny w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Zawsze uczulamy naszych Klientów, aby zamawiali baterie łazienkowe czy kuchenne tak by to one czekały na instalatora, a nie odwrotnie.
-
Marka na znaczenie. Polecamy wybór produktów sprawdzonych marek z wieloletnim doświadczeniem. Ich jakość wykonania i trwałość będzie wyższa, a armatura posłuży przez wiele lat.
-
Funkcjonalność i oszczędność to podstawa. Decydujcie się na armaturę sanitarną, która jest funkcjonalna i spełnia standardy EKO np. - posiada funkcję oszczędzania wody, perlator, regulację temperatury czy ekologiczne opakowanie.
-
Gwarancja i trwała powłoka. Wybierajcie modele z dłuższym okresem gwarancji i trwałą powłoką zabezpieczającą przed osadzaniem się kamienia. Ważny jest także łatwy dostęp do serwisu i w razie potrzeby fachowe doradztwo.
- Walory estetyczne i dekoracyjne. Armatura sanitarna musi spełniać ważne, wyżej wymienione kryteria, ale także cieszyć nasze oczy swoim designem. Dobieramy ją zatem kolorystycznie i wizualnie do wnętrza łazienki. Baterie sanitarne - umywalkowe, wannowe czy baterie prysznicowe powinny współtworzyć całość z aranżacją i wystrojem pokoju kąpielowego. I tak na przykład armatura w kolorze złotym lub czarnym pasować będzie do czarnych lub złotych elementów i akcesoriów w pokoju łazience.
Armatura w kuchni i łazience – co jest trendy